Zakladatelé Školy.

13. srpna 2009 v 12:39 |  Postavy
Godric Nebelvír: Založil kolej, kde se smějí učit jen studenti s chrabrým srdcem. Jeho největším klenotem a zárověň jedinou památkou na něj je jeho meč skřetí výroby, který je důležitý v sedmém dílu. Protože do sebe "vsakuje" co ho posílí, je v něm také jed baziliška, který je potřebný ke zničení viteálu. Godric Nebelvír se nejvíc přátelil se Salazarem Zmijozelem, ale pak se nepohodli a Salazar ze školy odešel.


Salazar Zmijozel: Založil kolej, kde se směli učit jen studenti z čistokrevné rodiny. Jeho největším klenotem a zároveň jedinou památkou je Zmijozelův medailon, který se stal jedním z Voldemortových viteálů. Je to také Voldemortův předek. Dokázal mluvit s hady, což zdědili všichni jeho potomci. Na škole vyrobil Tajemnou Komnatu a uzavřel v ní bájného netvora (baziliška). Může ho otevřít jen Zmijozelův dědic, což byl Voldemort. Byl to nejlepší přítel Godrica Nebelvíra, ale nepohodli se a Zmijozel ze školy odešel.
Helga z Mrzimoru: Založila kolej, kde se smí učit úplně každý. Jejím největším klenotem a zároveň jedinou památkou je šálek s jezevcem, který se stal jedním z Voldemortových viteálů. Jediný její známý potomek byla Hebziba Smithová, zavražděna lordem Voldemortem právě kvůli rodinnému dědictví. Helga byla vnímána jako velice laskavá a milující žena.

Rowena z Havraspáru: Založila kolej, kde se směli učit pouze chytří studenti. Jejím největšímklenotem a zároveň jediným dědictvím je korunka, která z Vás udělá nejinteligentnějším člověkem na světě. Také se z něj stal viteál. Její dcera Helena z Havraspáru (Šedá Dáma) zůstává v podobě ducha v Bradavicích dodnes. Sama Rowena byla i bez korunky velice inteligentní.
For Me:
For You:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MišÍíQ twé SB které tě lawuje MišÍíQ twé SB které tě lawuje | Web | 13. srpna 2009 v 12:40 | Reagovat

to je dobrý teď vim kdo jakou koluj založil:)

2 Weruun007 Weruun007 | Web | 13. srpna 2009 v 12:43 | Reagovat

Ahooj,kráásný blog,
na mém blogu je do dvou hodin chat..Tak se zastav a opkecááme!!Neber to jako reklamu ale jako pozvání!Díík a určitě přijd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama